Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
poker jakie waszego? Durny trollu pisowski pytam 6 raz. Czy w końcu cymbale doczytałeś co to jest witryna i czym różni się od półki. Czym jest inflacja i jak jest wyliczana? Czy jesteś tak głupi że to przerasta twoje możliwości...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wybory już za rok. Wkrótce się przekonamy jakich to światłych geniuszy wybierzecie w miejsce PiS. Bardzo jestem tego ciekaw. Jak również tego co takiego fajnego zaproponuje ewentualny następca PiS. Będzie wesoło. Już za rok.
Weź pod uwagę, że najpierw trzeba będzie posprzątać po ośmiu latach nieudacznych rządów PiSu. To raz. Dwa - trzeba się będzie szarpać z PiSowskim lokatorem Pałacu Prezydenckiego, który na pewno będzie wiele inicjatyw blokował. Trzy - będzie trzeba zdławić ogromną inflację, a to będzie wymagało cięć w sektorze publicznym i społecznym, co nigdy nie jest popularne społecznie, więc będziecie darli japy w niebogłosy, jacy to następcy są źli. Dlatego zastanawiam się, czy nie zagłosować - po raz pierwszy w życiu - na PiS, żeby się sam udałwił tą żabą, którą nam hoduje, a wtedy może nawet do najbardziej zatwardziałych łbów dotrze informacja, że nie da się rządzić w tak debilny sposób, jak robi to Kaczor ze soimi przydupasami, i nie ponosić za to konsekwencji. I dopiero wtedy będzie wesoło, jak niemal cały PiSowski elektorat zmieni zdanie i nie tylko będzie głosował na kogoś innego, ale będzie zaprzeczał, że kiedykolwiek głosował na PiS. Tak, jak kiedyś było z PZPR-em.
Mów za siebie. Ja te dwie kadencje PiS będę wspominać pozytywnie. Liczę się jednak z przegraną PiS z bardzo prostej przyczyny, mianowicie, nie ma rządów wiecznych. PiS też kiedyś odejdzie. Czy ktoś tego chce czy nie. Ale wolałbym jednak żeby kolejne wybory wygrał ktoś z opozycji. Żeby to oni pokazali ile są warci. Im szybciej tym lepiej. Nie oszukujmy się, co by nie mówić o PiS, po drugiej stronie barykady też orłów nie ma. I cudów tu nie stworzą. Na chwilę obecną nas nie stać na lepszy rząd ale nie mam nic przeciwko by co niektórym pokazać to dobitnie - dać opozycji porządzić rok. I niech pokażą co potrafią. Wybory przedterminowe będą bardzo szybko, po takim roku rządów opozycji.
I tu pokazałeś, jak mało wiesz o współczesnym świecie. Rok, to dużo za mało, żeby zrobić cokowlwiek w średnim europejskim państwie, a co dopiero mówić o posprzątaniu takiego bajzlu, jaki pozostawia po sobie PiS. Wszystkie ugrupowania, które już rządziły, już pokazały, co są warte. O wiele więcej od PiSu. Co pozostanie po PiSie? Przekopana Mierzeja Wiślana i bilionowe długi! Wszystkie wcześniejrze rządy - poza latami 2005-2007 - pracowały na to, by spłacić długi epoki socjalizmu, by dostosować gospodarkę do realiów wolnego rynku, by ustabilizować kursy walut w stosunku do mocne, ale nie zbyt mocnej złotówki, wreszcie by ograniczyć inflację. W pewnym momencie grozła nam nawet deflacja. PiS rozkręcił inflację na skalę niemal niespotykaną w UE, zadłużył nas na ponad bilion złotych, przy czym nie powstały ŻADNE inwestycje, które mogłyby przynieść w przyszłości cokolwiek dla gospodarki i społeczeństwa, a to, co tak ochoczo otwierali PiSowscy działacze, to z reguły - w przypadku większych inwestycji - było przygotowane (z zapewnieniem finansowania) przez poprzedników. Okres PiSowskich (nie)rządów w przyszłości będzie wskazywany w szkołach, jako przykład niczym niepopartej megalomanii i bezmyślnego rozdawnictwa publicznej kasy na koszt przyszłych pokoleń.
Nagle postanowiłeś do mnie odpisać normalnie? Co cię skłoniło?
Szkoda, że ty nie potrafisz normalnie - postawiłem PiSowi masę zarzutów, których - tradycyjnie - nie raczyłeś skomentować. A potem się dziwisz, że ktoś snuje na twój temat domysły.
Jeśli poprzednicy PiS byli tak wspaniali to jakim cudem PiS wygrał wybory w 2015? Tylko samym 500 plus? Bez żartów.
Sam pisałeś "nie ma rządów wiecznych". Właśnie dlatego - społeczeństwo było zmęczone 8 latami rządów Platformy i uwierzyło populistom.
Czym zmęczone? No przecież było tak wspaniale. Zaraz. Jak to było? Państwo polskie istnieje teoretycznie? No i było tak wspaniale że niewiele brakowało a nawet gliniarzy zatrudnianoby na umowach zlecenia. 3 mln Polaków na saksach to też pojechało tam tylko dla wolontariatu, z dobroci serca. Jasne, nie ma rządów wiecznych. Ale dobra władza utrzyma się jednak nieco dłużej niż 8 lat.
Jakoś nie widać, by ludzie z saksów wrócili do kraju PiSowskiego dobrobytu, Wręcz przeciwnie - coraz więcej wyjeżdża. A co do dobroci wladzy, to okaże się - o ile Kaczor nie sfałszuje wyborów - czy się utrzymają na kolejną kadencję. Śmiem wątpić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wybory już za rok. Wkrótce się przekonamy jakich to światłych geniuszy wybierzecie w miejsce PiS. Bardzo jestem tego ciekaw. Jak również tego co takiego fajnego zaproponuje ewentualny następca PiS. Będzie wesoło. Już za rok.
I tu się wyjątkowo zgodzę. Nie ma nikogo sensownego co by naprawił bajzel i ruinę do jkiej doprowadził piss Polskę. Każdy kto przyjdzie jest na przegranej pozycji, bo dług POlski jest ogromny, dużo większy niż po Gierku, a inwestycje iście słomanie. POprostu przejedzone pieniądze z kredytów i pożyczek.
Nie widzę nigdzie żadnej ruiny. Nie podoba mi się drastyczny wzrost cen ale słowo ruina to gruba przesada. Za bardzo dramatyzujesz.
A wierzyłeś w przesłanie PiSowskiego wyborczego hasła "Polska w ruinie"?
A było takie?
A ciebie z 20-letniej hibernacji przywrócili do żywych???
Widocznie mi umknęło. Co oznacza że nie przywiązałem do niego wielkiej wagi. Choć to hasło 7 lat temu mogło być bardziej na czasie. Nie widzę ruiny teraz. 7 lat temu w sumie też jej nie widziałem ale zbyt dobrze też nie było.
Nie widzisz ruiny? Może czas szerzej otworzyć oczy? Albo dopuścić do świadomości prawdę o stanie państwa - o jego ogromnym zadłużeniu, o braku praworządności, o stronniczości trybunału Julii P., odkrycia towarzyskiego  prezesa wszystkich kotów, o deprecjacji Polski na arenie międzynarodowej, o destabilizacji gospodarki, o niskim kursie złotówki, a słabych perspektywach co do rozwoju, o setkach wielkich i tysiącach małych afer i aferem, w które są zamieszani PiSowscy działacze. Nie słyszałeś o "Polsce w ruinie" 7-8 lat temu, to pewnie nie słyyszałeś o korupcji w KNF-ie, o kamienicy Banasia z NIK, o dwóch wieżach, o elektrowni w Ostrołęce i o wielu, wielu innych wtopach. O 2 miliardach na TVPiS też nie słyszałeś? A na Woronicza to wciąż mało, więc podpisanją się na różne sposoby do kasy z innych państwowych źródeł, o czym można przeczytać choćby tutaj: ***s://***dziennikwschodni.pl/magazyn/radio-wolny-swiat-w-lublinie-czyli-jak-zarobic-na-charytatywnym-koncercie-ktory-kosztowal-ponad-2-miliony-zlotych,n,1000316395.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wybory już za rok. Wkrótce się przekonamy jakich to światłych geniuszy wybierzecie w miejsce PiS. Bardzo jestem tego ciekaw. Jak również tego co takiego fajnego zaproponuje ewentualny następca PiS. Będzie wesoło. Już za rok.
I tu się wyjątkowo zgodzę. Nie ma nikogo sensownego co by naprawił bajzel i ruinę do jkiej doprowadził piss Polskę. Każdy kto przyjdzie jest na przegranej pozycji, bo dług POlski jest ogromny, dużo większy niż po Gierku, a inwestycje iście słomanie. POprostu przejedzone pieniądze z kredytów i pożyczek.
Nie widzę nigdzie żadnej ruiny. Nie podoba mi się drastyczny wzrost cen ale słowo ruina to gruba przesada. Za bardzo dramatyzujesz.
A wierzyłeś w przesłanie PiSowskiego wyborczego hasła "Polska w ruinie"?
A było takie?
A ciebie z 20-letniej hibernacji przywrócili do żywych???
Widocznie mi umknęło. Co oznacza że nie przywiązałem do niego wielkiej wagi. Choć to hasło 7 lat temu mogło być bardziej na czasie. Nie widzę ruiny teraz. 7 lat temu w sumie też jej nie widziałem ale zbyt dobrze też nie było.
Nie widzisz ruiny? Może czas szerzej otworzyć oczy? Albo dopuścić do świadomości prawdę o stanie państwa - o jego ogromnym zadłużeniu, o braku praworządności, o stronniczości trybunału Julii P., odkrycia towarzyskiego  prezesa wszystkich kotów, o deprecjacji Polski na arenie międzynarodowej, o destabilizacji gospodarki, o niskim kursie złotówki, a słabych perspektywach co do rozwoju, o setkach wielkich i tysiącach małych afer i aferem, w które są zamieszani PiSowscy działacze. Nie słyszałeś o "Polsce w ruinie" 7-8 lat temu, to pewnie nie słyyszałeś o korupcji w KNF-ie, o kamienicy Banasia z NIK, o dwóch wieżach, o elektrowni w Ostrołęce i o wielu, wielu innych wtopach. O 2 miliardach na TVPiS też nie słyszałeś? A na Woronicza to wciąż mało, więc podpisanją się na różne sposoby do kasy z innych państwowych źródeł, o czym można przeczytać choćby tutaj: ***s://***dziennikwschodni.pl/magazyn/radio-wolny-swiat-w-lublinie-czyli-jak-zarobic-na-charytatywnym-koncercie-ktory-kosztowal-ponad-2-miliony-zlotych,n,1000316395.html
Ale w czym problem? Idź za rok na wybory i wybierz lepszą władzę. Ktoś ci broni? Idź, głosuj, tylko wybierz lepszych. Chętnie popatrzę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
poker jakie waszego? Durny trollu pisowski pytam 6 raz. Czy w końcu cymbale doczytałeś co to jest witryna i czym różni się od półki. Czym jest inflacja i jak jest wyliczana? Czy jesteś tak głupi że to przerasta twoje możliwości...
 PO jakich studiach jesteś i jaki tytuł naukowy zdobyłeś? Jesteś doskonałym przykładem do czego doprowadzili komuniści mordując po wojnie inteligencję.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie po to 7 lat temu głosowałem na PiS żeby teraz się od nich odwracać. Nie oczekiwałem że wszystko zrobią super i niczego nie spieprzą. Tak się nie da. Polityka to sztuka możliwego, jak mawiał Bismarck. Przez pewien czas przyglądałem się trochę Konfederacji ale pewne ich wybryki i flirt z antyszczepionkowcami skutecznie mnie zniechęciły. To nie jest towarzystwo dla mnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
poker trollu pisowski i cymbale w jednym.. 7 raz pytam czy już pojąłeś co oznacza słowo witryna i czym jest półka? Czy rozumiesz czym jest inflacja i jak się ją liczy?Czy jest to głąbie wiedza zbyt trudna dla pojęcia dla kogoś takiego jak ty... Do mnie dociera do czego doprowadziły rządy ludzi z poziomem wiedzy takim jak twoja która nie rozumie podstawowych pojęć. Co więcej nie chce tego pojąć a może i nie jest w stanie tego pojąć bo i po co...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
poker trollu pisowski i cymbale w jednym.. 7 raz pytam czy już pojąłeś co oznacza słowo witryna i czym jest półka? Czy rozumiesz czym jest inflacja i jak się ją liczy?Czy jest to głąbie wiedza zbyt trudna dla pojęcia dla kogoś takiego jak ty... Do mnie dociera do czego doprowadziły rządy ludzi z poziomem wiedzy takim jak twoja która nie rozumie podstawowych pojęć. Co więcej nie chce tego pojąć a może i nie jest w stanie tego pojąć bo i po co...
 Po to komuniści wymordowali inteligencję żeby askier mógł robić karierę polityczną. To jest prawdziwy język i prawdziwe oblicze opozycji. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Błądzisz pisowski trollu i cymbale w jednym. Na szczęście nic nie ma mam wspólnego z polityką i jakąkolwiek opcją. Natomiast na swój sposób zabawne jest odnoszenie się do wpisów takiego głąba i nieuka jak ty.. 8 raz piszę i czekam na twoje info czy wiesz czym jest witryna i czym się różni od półki. Czekam dalej na informacje jak rozumiesz słowo inflacja i jak się ją liczy.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Błądzisz pisowski trollu i cymbale w jednym.  Na szczęście nic nie ma mam wspólnego z polityką i jakąkolwiek opcją. Natomiast na swój sposób zabawne jest odnoszenie się do wpisów takiego głąba i nieuka jak ty.. 8 raz piszę i czekam na twoje info czy wiesz czym jest witryna i czym się różni od półki. Czekam dalej na informacje jak rozumiesz słowo inflacja i jak się ją liczy.....
   Gość jest "katolikiem ludowym" z rydzykowszyzny - tacy wolą roić swoje wymysły o ludziach z Forum niż wdawać się w rozmowę z nimi. Ilość rozumu tylko na to im pozwala.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
poker trollu pisowski i cymbale w jednym.. 7 raz pytam czy już pojąłeś co oznacza słowo witryna i czym jest półka? Czy rozumiesz czym jest inflacja i jak się ją liczy?Czy jest to głąbie wiedza zbyt trudna dla pojęcia dla kogoś takiego jak ty... Do mnie dociera do czego doprowadziły rządy ludzi z poziomem wiedzy takim jak twoja która nie rozumie podstawowych pojęć. Co więcej nie chce tego pojąć a może i nie jest w stanie tego pojąć bo i po co...
Po to komuniści wymordowali inteligencję żeby askier mógł robić karierę polityczną. To jest prawdziwy język i prawdziwe oblicze opozycji.
 Sorki będzie brutalnie , / c/iebie też oszczędili - z inteligencją nie masz nic wsólnego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
poker trollu pisowski i cymbale w jednym.. 7 raz pytam czy już pojąłeś co oznacza słowo witryna i czym jest półka? Czy rozumiesz czym jest inflacja i jak się ją liczy?Czy jest to głąbie wiedza zbyt trudna dla pojęcia dla kogoś takiego jak ty... Do mnie dociera do czego doprowadziły rządy ludzi z poziomem wiedzy takim jak twoja która nie rozumie podstawowych pojęć. Co więcej nie chce tego pojąć a może i nie jest w stanie tego pojąć bo i po co...
Po to komuniści wymordowali inteligencję żeby askier mógł robić karierę polityczną. To jest prawdziwy język i prawdziwe oblicze opozycji.
Sorki będzie brutalnie , / c/iebie też oszczędili - z inteligencją nie masz nic wsólnego
 Wiem, wiem... żeby uchodzić za inteligenta w gronie opozycji wystarczy stosować erystyke: być wulgarnym, manipulować danymi i wypowiedziami innych, wyśmiewać się z cudzego wyglądu, odczlowieczać, no i oczywiście, naparzać na księży. Twoje grono inteligentów jest zdecydowanie nie dla mnie. Masz rację.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie po to 7 lat temu głosowałem na PiS żeby teraz się od nich odwracać. Nie oczekiwałem że wszystko zrobią super i niczego nie spieprzą. Tak się nie da. Polityka to sztuka możliwego, jak mawiał Bismarck. Przez pewien czas przyglądałem się trochę Konfederacji ale pewne ich wybryki i flirt z antyszczepionkowcami skutecznie mnie zniechęciły. To nie jest towarzystwo dla mnie.
Czyżbyś nie był przeciwko szczepionkom? Wyrazy szacunku w takim razie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
poker trollu pisowski i cymbale w jednym.. 7 raz pytam czy już pojąłeś co oznacza słowo witryna i czym jest półka? Czy rozumiesz czym jest inflacja i jak się ją liczy?Czy jest to głąbie wiedza zbyt trudna dla pojęcia dla kogoś takiego jak ty... Do mnie dociera do czego doprowadziły rządy ludzi z poziomem wiedzy takim jak twoja która nie rozumie podstawowych pojęć. Co więcej nie chce tego pojąć a może i nie jest w stanie tego pojąć bo i po co...
Po to komuniści wymordowali inteligencję żeby askier mógł robić karierę polityczną. To jest prawdziwy język i prawdziwe oblicze opozycji.
Za to prawdziwy język PiSowców, to "spieprzaj dziadu", "małpa w czerwonym", "gorszy sort" i inne takie. A dla niesłyszących jeszcze palec Lichockiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
poker trollu pisowski i cymbale w jednym.. 7 raz pytam czy już pojąłeś co oznacza słowo witryna i czym jest półka? Czy rozumiesz czym jest inflacja i jak się ją liczy?Czy jest to głąbie wiedza zbyt trudna dla pojęcia dla kogoś takiego jak ty... Do mnie dociera do czego doprowadziły rządy ludzi z poziomem wiedzy takim jak twoja która nie rozumie podstawowych pojęć. Co więcej nie chce tego pojąć a może i nie jest w stanie tego pojąć bo i po co...
Po to komuniści wymordowali inteligencję żeby askier mógł robić karierę polityczną. To jest prawdziwy język i prawdziwe oblicze opozycji.
Sorki będzie brutalnie , / c/iebie też oszczędili - z inteligencją nie masz nic wsólnego
Wiem, wiem... żeby uchodzić za inteligenta w gronie opozycji wystarczy stosować erystyke: być wulgarnym, manipulować danymi i wypowiedziami innych, wyśmiewać się z cudzego wyglądu, odczlowieczać
  Ależ ty, poker, opisałeś działania PiS-u!!! No, część, działań, bo jeszcze wzbudzanie strachu - ono jest u was najważniejsze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie po to 7 lat temu głosowałem na PiS żeby teraz się od nich odwracać. Nie oczekiwałem że wszystko zrobią super i niczego nie spieprzą. Tak się nie da. Polityka to sztuka możliwego, jak mawiał Bismarck. Przez pewien czas przyglądałem się trochę Konfederacji ale pewne ich wybryki i flirt z antyszczepionkowcami skutecznie mnie zniechęciły. To nie jest towarzystwo dla mnie.
Czyżbyś nie był przeciwko szczepionkom? Wyrazy szacunku w takim razie!
I to ja mam słabą pamięć? Kiedyś zabierałem głos w temacie szczepień i antyszczepionkowców. To że jestem pisowcem nie znaczy że zaraz antyszczepionkowcem. Zresztą wojskowa przeszłość wyklucza się z antyszczepionkowymi poglądami. Tego nie da się pogodzić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie po to 7 lat temu głosowałem na PiS żeby teraz się od nich odwracać. Nie oczekiwałem że wszystko zrobią super i niczego nie spieprzą. Tak się nie da. Polityka to sztuka możliwego, jak mawiał Bismarck. Przez pewien czas przyglądałem się trochę Konfederacji ale pewne ich wybryki i flirt z antyszczepionkowcami skutecznie mnie zniechęciły. To nie jest towarzystwo dla mnie.
Czyżbyś nie był przeciwko szczepionkom? Wyrazy szacunku w takim razie!
I to ja mam słabą pamięć? Kiedyś zabierałem głos w temacie szczepień i antyszczepionkowców. To że jestem pisowcem nie znaczy że zaraz antyszczepionkowcem. Zresztą wojskowa przeszłość wyklucza się z antyszczepionkowymi poglądami. Tego nie da się pogodzić.
Wybacz, ale nawet nie próbuję zapamiętywać, kto ma jakie poglądy w każdej z dziedzin, jakie poruszane są na forum. Niemniej jednak miło, że dostrzegasz osiągnięcia nauki - po PiSowskiej stronie nie jest to częsta cecha :-) Tym bardziej należy to pochwalić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie po to 7 lat temu głosowałem na PiS żeby teraz się od nich odwracać. Nie oczekiwałem że wszystko zrobią super i niczego nie spieprzą. Tak się nie da. Polityka to sztuka możliwego, jak mawiał Bismarck. Przez pewien czas przyglądałem się trochę Konfederacji ale pewne ich wybryki i flirt z antyszczepionkowcami skutecznie mnie zniechęciły. To nie jest towarzystwo dla mnie.
Czyżbyś nie był przeciwko szczepionkom? Wyrazy szacunku w takim razie!
I to ja mam słabą pamięć? Kiedyś zabierałem głos w temacie szczepień i antyszczepionkowców. To że jestem pisowcem nie znaczy że zaraz antyszczepionkowcem. Zresztą wojskowa przeszłość wyklucza się z antyszczepionkowymi poglądami. Tego nie da się pogodzić.
Wybacz, ale nawet nie próbuję zapamiętywać, kto ma jakie poglądy w każdej z dziedzin, jakie poruszane są na forum. Niemniej jednak miło, że dostrzegasz osiągnięcia nauki - po PiSowskiej stronie nie jest to częsta cecha :-) Tym bardziej należy to pochwalić.
Podczas mojej służby wojskowej z racji wykonywanych zadań byłem szczepiony na choroby o których większość Polaków nawet nie słyszała. Liznąłem też trochę wiedzy medycznej. Stąd też nie obawiałem się szczepionek na covid. Ale rozumiem że wielu ludzi w Polsce nie ma moich doświadczeń więc i dlatego odsetek zaszczepionych jest jaki jest. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie po to 7 lat temu głosowałem na PiS żeby teraz się od nich odwracać. Nie oczekiwałem że wszystko zrobią super i niczego nie spieprzą. Tak się nie da. Polityka to sztuka możliwego, jak mawiał Bismarck. Przez pewien czas przyglądałem się trochę Konfederacji ale pewne ich wybryki i flirt z antyszczepionkowcami skutecznie mnie zniechęciły. To nie jest towarzystwo dla mnie.
Czyżbyś nie był przeciwko szczepionkom? Wyrazy szacunku w takim razie!
I to ja mam słabą pamięć? Kiedyś zabierałem głos w temacie szczepień i antyszczepionkowców. To że jestem pisowcem nie znaczy że zaraz antyszczepionkowcem. Zresztą wojskowa przeszłość wyklucza się z antyszczepionkowymi poglądami. Tego nie da się pogodzić.
Wybacz, ale nawet nie próbuję zapamiętywać, kto ma jakie poglądy w każdej z dziedzin, jakie poruszane są na forum. Niemniej jednak miło, że dostrzegasz osiągnięcia nauki - po PiSowskiej stronie nie jest to częsta cecha :-) Tym bardziej należy to pochwalić.
Podczas mojej służby wojskowej z racji wykonywanych zadań byłem szczepiony na choroby o których większość Polaków nawet nie słyszała. Liznąłem też trochę wiedzy medycznej. Stąd też nie obawiałem się szczepionek na covid. Ale rozumiem że wielu ludzi w Polsce nie ma moich doświadczeń więc i dlatego odsetek zaszczepionych jest jaki jest.
 Obowiązkiem "moralnym" jest i było wobec bardzo zaraźliwej i dla wielu (śmiertelnie) groźnej choroby, by nie ułatwiać jej przenoszenia na innych. Jeśli ktoś nie zna się na lecznictwie chorób zakaźnych, zwłaszcza wirusowych (a już szczególnie - koronawirusowych) to niech uwzględnia to, że ogromna większość (niemal bez wyjątku) badaczy tych chorób zaleca dopuszczone na Zachodzie szczepionki. Własna niewiedza nie powinna być wynoszona ponad naukową wiedzę badaczy. Tymczasem różni pracownicy KUL na wysokich stanowiskach nauczycielskich zaczęli zajmować stanowisko przeciwne. Pojawiało się zdanie, że nie wiemy o dalszych skutkach szczepionki dla naszego zdrowia. Jakby nasze obawy o być może zaszkodzenie sobie w przyszłości mogły być stawiane na tym samym poziomie, co przebadana zgodnie z ogólnymi zaleceniami szczepionka (która bardzo rzadko może zaszkodzić). Własną osobę i osobistą niewiedzę co do własnego zdrowia w przyszłości stawiało się ponad oczywiste zagrożenie dla wielu ludzi wokół i ponad oceny szczepionki ze strony wielkiej ilości znawców. KUL nisko upadł moralnie pozwalając na wystąpienia (nawet "zorganizowane") w tym duchu, choć może zyskał zwolenników u ciemnej części ludu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie po to 7 lat temu głosowałem na PiS żeby teraz się od nich odwracać. Nie oczekiwałem że wszystko zrobią super i niczego nie spieprzą. Tak się nie da. Polityka to sztuka możliwego, jak mawiał Bismarck. Przez pewien czas przyglądałem się trochę Konfederacji ale pewne ich wybryki i flirt z antyszczepionkowcami skutecznie mnie zniechęciły. To nie jest towarzystwo dla mnie.
Czyżbyś nie był przeciwko szczepionkom? Wyrazy szacunku w takim razie!
I to ja mam słabą pamięć? Kiedyś zabierałem głos w temacie szczepień i antyszczepionkowców. To że jestem pisowcem nie znaczy że zaraz antyszczepionkowcem. Zresztą wojskowa przeszłość wyklucza się z antyszczepionkowymi poglądami. Tego nie da się pogodzić.
Wybacz, ale nawet nie próbuję zapamiętywać, kto ma jakie poglądy w każdej z dziedzin, jakie poruszane są na forum. Niemniej jednak miło, że dostrzegasz osiągnięcia nauki - po PiSowskiej stronie nie jest to częsta cecha :-) Tym bardziej należy to pochwalić.
Podczas mojej służby wojskowej z racji wykonywanych zadań byłem szczepiony na choroby o których większość Polaków nawet nie słyszała. Liznąłem też trochę wiedzy medycznej. Stąd też nie obawiałem się szczepionek na covid. Ale rozumiem że wielu ludzi w Polsce nie ma moich doświadczeń więc i dlatego odsetek zaszczepionych jest jaki jest.
Obowiązkiem "moralnym" jest i było wobec bardzo zaraźliwej i dla wielu (śmiertelnie) groźnej choroby, by nie ułatwiać jej przenoszenia na innych. Jeśli ktoś nie zna się na lecznictwie chorób zakaźnych, zwłaszcza wirusowych (a już szczególnie - koronawirusowych) to niech uwzględnia to, że ogromna większość (niemal bez wyjątku) badaczy tych chorób zaleca dopuszczone na Zachodzie szczepionki. Własna niewiedza nie powinna być wynoszona ponad naukową wiedzę badaczy. Tymczasem różni pracownicy KUL na wysokich stanowiskach nauczycielskich zaczęli zajmować stanowisko przeciwne. Pojawiało się zdanie, że nie wiemy o dalszych skutkach szczepionki dla naszego zdrowia. Jakby nasze obawy o być może zaszkodzenie sobie w przyszłości mogły być stawiane na tym samym poziomie, co przebadana zgodnie z ogólnymi zaleceniami szczepionka (która bardzo rzadko może zaszkodzić). Własną osobę i osobistą niewiedzę co do własnego zdrowia w przyszłości stawiało się ponad oczywiste zagrożenie dla wielu ludzi wokół i ponad oceny szczepionki ze strony wielkiej ilości znawców. KUL nisko upadł moralnie pozwalając na wystąpienia (nawet "zorganizowane") w tym duchu, choć może zyskał zwolenników u ciemnej części ludu.
Teraz to już pozamiatane, popij wodą. Pandemia zmierza ku końcowi. Kto miał się zaszczepić to już to zrobił, a kto nie, tego żadna siła już nie przekona. Historia oceni i rozliczy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...